Galaxy - lampa wiszącza

Możesz mieć: za 2 dni robocze!
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 14 930,03 zł

Cena regularna:

14930.03
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Produkty elektryczne są produkowane zgodnie z dyrektywą niskonapięciową (LVD) i dyrektywą CE (Low Voltage Directive 2014/35/EU)
Ocena: 0
Producent: Cassina
Kod produktu: 11060

Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa

  • Posiada oznaczenie CE (zgodność z normami UE).

Producent

Cassina S.p.A
Via L. Busnelli no 1
20821 Meda (MB), Polska

info@poltronafraugroup.com

Pin It

Opis

Lampa wisząca Cassina Galaxy wygląda jak zatrzymany w powietrzu rozbłysk: z centralnej kuli rozchodzi się 36 prętów o różnych długościach, a każdy z nich kończy się własnym źródłem światła LED. To projekt Charlesa i Ray Eamesów z 1949 roku, który na produkcję seryjną czekał ponad siedem dekad — aż podjęła się jej Cassina.

Projekt Charlesa i Ray Eamesów z 1949 roku — historia lampy Galaxy

Oryginał powstał w duchu, z którego Eamesowie słyną do dziś: z eksperymentu. Para projektantów zbudowała pierwowzór z mosiężnych rurek i komponentów przemysłu motoryzacyjnego, osadzonych w drewnianej kuli. Mimo dużego zainteresowania lampa nigdy nie trafiła do masowej produkcji — pozostała jednym z najbardziej intrygujących „niedokończonych" projektów w dorobku studia. Dopiero współpraca Cassiny z Eames Office, pracownią założoną przez Charlesa i Ray w 1941 roku, pozwoliła wprowadzić Galaxy do katalogu — po raz pierwszy w historii.

Czarne aluminium i 36 prętów LED — wykonanie i technologia

Prezentowany egzemplarz ma konstrukcję z aluminium w czarnym, matowym wykończeniu i średnicę 100 cm. Z kuli wychodzi 36 prętów świetlnych w trzech długościach — 15, 30 i 45 cm — z których każdy niesie własne źródło LED. Cassina uzupełniła oryginalny projekt o system „plug & play": pręty wpina się w kulę bezpośrednio przy montażu, dzięki czemu opakowanie pozostaje zaskakująco kompaktowe wobec finalnych rozmiarów lampy, a instalacja nie wymaga narzędzi specjalistycznych. W kolekcji dostępne są także wersje w bieli i polerowanym aluminium oraz większy wariant o średnicy 120 cm.

Do jakich wnętrz pasuje lampa wisząca Cassina Galaxy

Galaxy potrzebuje przestrzeni, w której może zaistnieć jako samodzielny obiekt — nad stołem jadalnianym, w strefie wypoczynkowej z wysokim sufitem, w holu domu lub lobby hotelu. Czarna wersja rysuje się graficznie na jasnych ścianach i dobrze współgra zarówno z wnętrzami modernistycznymi, jak i z surowszą, loftową architekturą. Po zmroku punkty LED budują efekt rozgwieżdżonego nieba, który zastępuje dekorację ścienną w promieniu kilku metrów.

Średnica: 100 cm · Materiał: aluminium, wykończenie czarne matowe

Źródła światła: 36 prętów LED (15, 30 i 45 cm)

Projektanci: Charles i Ray Eames, 1949

Jeden egzemplarz czeka na nowego właściciela — zamów lub zapytaj o szczegóły w ATAK DESIGN.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium